В кінці 2020 року компанія «Родень» завершила розробку і відлагодження алгоритмів всіх режимів роботи чергової важливої технологічної опції для гідроабразивного устаткування.
Результатом роботи наших фахівців стала Автоматична станція видалення відходів різання з водозбірника, яка дозволяє максимально ефективно експлуатувати верстати гідроабразивного різання без зупинки їх на періодичні чистки.
Станція укомплектована програмованим логічним контролером, кольоровою сенсорною панеллю управління (HMI) з діагоналлю 9", сучасними різнопрофільними датчиками контролю стану об'єкта. Управління ПЛКм здійснюється за допомогою оригінального програмного забезпечення, розробленого фахівцями ПП «Родень».
В процесі гідроабразивного різання водозбірник комплексу поступово заповнюється відпрацьованим абразивом (шламом), що періодично вимагає його видалення механічним або механізованим способом.
Раніше фахівцями компанії «Родень» була розроблена і запущена в серійне виробництво Автономна станція очистки водозбірника від відпрацьованого абразиву.
Ця станція була призначена для механізованого видалення відпрацьованого абразиву з водозбірника верстата гідроабразивного різання з високою продуктивністю, економічністю, відсутністю великих фізичних навантажень на обслуговуючий персонал і акуратністю процесу. Але і її застосування вимагало зупинки роботи обладнання.
Наша нова розробка - Автоматична станція очистки водозбірника дозволяє здійснювати постійну очистку водозбірника в процесі експлуатації комплексу гідроабразивного різання з автоматичною підтримкою заданого рівня води в водозбірнику.
В процесі роботи Станції очистки здійснюється:
Як приклад, наводимо алгоритм роботи станції в автоматичному режимі безперервного очищення з підтриманням рівня води в водозбірнику:
Перший з насосів всмоктує пульпу з водозбірника, яка через систему трубопроводів надходить в гідроциклон. У ньому пульпа розділяється на тверду і рідку фракції. Вода надходить в бак-накопичувач, з якого викачується другим насосом назад в водозбірник, створюючи при цьому постійний потік перемішування злежалого в водозбірнику шламу. Тверда фракція потрапляє в накопичувач, де ще додатково проціджується. Після наповнення одного з накопичувачів шламу, гідроциклон перенаправляється у другий накопичувач, а заповнений шламом замінюється на новий за допомогою кран-балки або вилочного навантажувача для його подальшої утилізації.
Також в режимі автоматичного очищення реалізовані алгоритми швидкого спустошення і заповнення водозбірника без необхідності зливу води в каналізацію.
Ось уже 22 роки компанія «Родень» реалізує інноваційні технічні розробки для модернізації гідроабразивного устаткування, ефективності та комфортності його експлуатації.